کنتاکتور خازنی اشنایدر مدل LC1DWK11M7

0 تومان

مشخصات محصول
کیلو وار: 60 کیلو وار
شرکت سازنده: اشنایدر
وضعیت کنتاکت کمکی: 1NO+2NC
نوع قطعه: کنتاکتور سه فاز خازنی
ولتاژ بوبین AC: 220V AC
کد تجاری محصول: LC1DWK11M7
کنتاکتور - فروشگاه اتوماسیون 24 www.automation24.ir

کنتاکتور :

  کنتاکتورها کلیدهای الکترومغناطیسی هستند و از مهمترین اجزاء مدارات فرمان محسوب می­شوند.تا قبل از ساخته شدن کنتاکتور، اتصالات توسط کلیدهای دستی انجام میگرفت که از انواع مختلف تیغه ­ای، زبانه­ ای و غلطکی بودند اما با به بازار آمدن کنتاکتورها تقریباً تمام مصارف کلیدهای ساده از رده خارج شده و کنتاکتورها با سرعت و اطمینان بیشتر مورد توجه قرار گرفتند.

  کنتاکتور نسبت به کلیدهای ساده دارای خصوصیاتی از جمله :

  1-فرمان از چند نقطه

  2-فرمان از راه دور

  3-اقتصادی بودن

  4-قطع اتوماتیک در صورت قطع برق شبکه

  5 -امکان طراحی مدارات اتوماتیک    

ساختمان کنتاکتور - فروشگاه اتوماسیون 24 www.automation24.irساختمان کنتاکتور :

به طور ساده می توان گفت که کنتاکتور ها یک سری کنتاکت های فلزی که نسبت به هم عایق شده اند و همچنین از یک بوبین برای جذب و دفع این کنتاکت ها ساخته شده است .

برخی از مشخصات مهم مندرج بر روی پلاک کنتاکتورها :

1-ولتاژ کار نامی(ue): مقدار ولتاژی است که کنتاکت­ها می توانند با جریان کارنامی Ie، این ولتاژ را تحمل کنند.

2-ولتاژ عایقی نامی(ui): استحکام عایقی بین عضوهای اتصالی را مشخص می­کند.

3-ولتاژ تغذیه­ ی نامی (uc):مقدار ولتاژی است که باید به بوبین کنتاکتور داده شود تا کنتاکتور تحریک شود و معمولاً مقدار آن روی کنتاکتور نوشته شده است.

4-جریان کار نامی (Ie): جریان کار نامی یک کنتاکتور جریانی است که شرط استفاده از کنتاکتور را بیان می کند و در رابطه با نوع و مقدار ولتاژ می باشد.

مواردی که در خرید کنتاکتور باید رعایت کرد:

1-ولتاژ تغذیه بوبین

2-جریان کارنامی

3-توان کنتاکتور

4-تجهیزات جانبی

نحوه سیم بندی کنتاکتورها

کنتاکتورها دارای چند دسته ترمینال می باشند:ترمینال های A1 و A2 ، ترمینال های شماره 1-3-5 و 2-4-6، ترمینال های شماره 13-14 و 21-22

بر روی کنتاکتور دو ترمینال وجود دارد که با علامت A1 و A2 مشخص شده اند، این دو ترمینال، جهت تغذیه بوبین های کنتاکتور هستند، یعنی وقتی شما فاز(با ولتاژ مجاز دستگاه) را به A1 و نول را به A2 وصل کنید، بوبین کنتاکتور عمل می کند .

 کنتاکتورها دارای سه ترمینال ورودی 1-3-5 و سه ترمینال خروجی 2-4-6 هستند برای این که ما یک مصرف کننده تک فاز را به کنتاکتور متصل کنیم و یک فاز به کنتاکتور وارد شود کافیست  فاز ورودی را به یکی از ورودی ها وارد کنید و از خروجی هم راستای آن فاز را خارج کنید برای مثال اگر از ترمینال 1 برای فاز ورودی استفاده شد باید از ترمینال 2 برای خروجی آن استفاده کرد و نیازی به دیگر ترمینال ها نیست چرا که در اتصالات داخلی کنتاکتور ترمینالهای 1 با 2 ،3 با 4 و 5 با 6 اتصال پیدا می کنند . 

کنتاکتور - فروشگاه اتوماسیون 24

برای یک مصرف کننده سه فاز نیز سه فاز به ورودی 1-3- 5 وارد شده و از خروجی 2-4-6 به مصرف کننده متصل می گردد.

نکته قابل توجه برق ورودی به کنتاکتور می باشد که بستگی به نوع کنتاکتور دارد  و باید براساس کاتالوگ راهنمای کنتاکتور عمل کرد.

کنتاکتور - فروشگاه اتوماسیون 24

ترمینال های شماره ۱۳ – ۱۴(Normally open) و 21-22 (Normally close) نیز در بعضی از کنتاکتور وجود دارند.ترمینال های 13 و 14که اغلب برای اتصال به دوطرف سوئیچ استارت استفاده میشوند تا کنتاکتور را در زمان حالت روشن قفل کند و تا وقتی که دکمه استوپ را نزنیم کنتاکتور قطع نمی‌شود در واقع این ترمینال ها به عنوان نگهدارنده در مدار قرار میگیرند.ترمینال های 21 و 22 نیز برعکس عمل میکند و در حالت عادی بصورت بسته می باشد.در حالت کلی در این نوع ترمینال ها عدد 3-4 و 1-2 نشانگر نوع تیغه است چرا که گاهی از ترمینالهای 31-32 یا 33-34 نیز استفاده می شود.کاربرد این ترمینال ها زمانی است که از کنتاکتور به عنوان کنتاکتور کمکی استفاده شود. 

کنتاکتور - فروشگاه اتوماسیون 24

ابعاد کنتاکتور خازنی اشنایدر  مدل LC1DWK11M7

ابعاد کنتاکتور خازنی اشنایدر LC1DWk11M7 - فروشگاه اتوماسیون 24


مشخصات کلی
شرکت سازنده:
کد تجاری محصول:
مشخصات فنی
نوع قطعه:
ولتاژ بوبین AC:
وضعیت کنتاکت کمکی:
کیلو وار:
محصولات مرتبط